Mám zájem o bezkontaktní vyzvednutí objednaných knih během nouzového uzavření knihovny

V době, kdy je knihovna uzavřená v souladu s vládními opatřeními proti šíření covid-19, nabízíme možnost bezkontaktního vyzvednutí knih objednaných v katalogu v předem dohodnutém termínu (termín je nutné zadat při objednání knih).

Bezkontaktní vyzvednutí je možné pouze v těchto časech:

• v úterý od 13 do 17 hodin,
  • ve čtvrtek od 12 do 16 hodin.

Upozorňujeme, že v této době je možné pouze vyzvednout knihy, které jste si předem objednali v katalogu a nelze využívat žádné další služby knihovny.

Objednání knih

Postup při objednání knih v katalogu je stejný jako jako při standardním objednání knih dostupných na regále, je však navíc nutné vyplnit formulář a zadat termín bezkontaktního vyzvednutí.  Při bezkontaktním vyzvednutí se také ruší maximální doporučený počet objednaných knih a NENÍ vybírán poplatek 10 Kč za objednání knihy dostupné na regále.

1. Přihlaste se do svého čtenářského konta a vyhledejte požadovanou knihu.
  2. Zkontrolujte, jestli je u dané knihy dostupný alespoň jeden exemplář pro výpůjčku domů a zadejte rezervaci.
  3. Nastavte požadované parametry a potvrďte zadání rezervace. Pokud je v knihovně dostupný alespoň jeden exemplář vybrané knihy, zobrazí se varování, že je kniha na regále a že jde o placenou objednávku dokumentu (toto varování v době nouzového uzavření knihovny neplatí).
  4. Dokončete objednání pomocí zaškrtávacího pole na levé straně a poté potvrďte rezervaci kliknutím na tlačítko „Potvrdit“.
  5. Poté klikněte na odkaz Mám zájem o bezkontaktní vyzvednutí. (viz obrázek).Odkaz na formulář dohody o bezkontaktním vyzvednutí při dokončení rezervace v katalogu
  6. Ve formuláři dohody o bezkontaktním vyzvednutí vyplňte požadované údaje - nezapomeňte uvést termín, kdy si knihy vyzvednete - a poté formulář odešlete.
  7. Objednané knihy pro Vás připravíme na termín, který  si vyberete. Jakmile budou připraveny, dostanete e-mailové potvrzení, že rezervované knihy jsou připraveny a můžete si je stanoveném termínu vyzvednout.
  8. Objednávky vyřizujeme  co nejdříve, nejpozději však  následující pracovní den po objednání. Pokud si knihu objednáte v den, kdy je možné bezkontaktní vyzvednutí (tj. v úterý nebo ve čtvrtek), snažíme se, abyste si knihu mohli vyzvednout ještě tentýž den. Přesto doporučujeme, abyste před vyzvednutím vyčkali na doručení potvrzujícího e-mailu, nebo nám zatelefonovali a zjistili, kdy si knihy můžete vyzvednout.

Jak postupovat při vyzvednutí knih

1. Při příchodu k hlavním vstupní dveřím Jaboku prosím zazvoňte na zvonek označený "Knihovna" (zvoňte prosím i případě, že máte přístup do budovy školy).
  2. Jakmile se Vám ozveme v domácím telefonu, oznamte, že si jdete vyzvednout objednané knihy a sdělte nám své jméno
  3. Po otevření dveří můžete pokračovat ke knihovně
  4. My zatím objednané knihy načteme do Vašeho čtenářského konta a umístíme je spolu s výpisem výpůjček do košíčku  na šatní skříňky za mříží u vstupu do knihovny, kde si je budete moci převzít.
  5. Před převzetím knih si prosím dezinfikujte ruce.
  6. Knihy si převezměte a ihned zkontrolujte, zda se přiložený výpis výpůjček shoduje s připravenými knihami. V případě nesrovnalostí nás prosím ihned kontaktujte.
  7. Pokud by knihy při vašem příchodu nebyly dosud připraveny (například kvůli načtení většího počtu knih do čtenářského konta), vyčkejte prosím v prostoru schodiště před mříží, než knihy připravíme a budete si je moci převzít.

Komu je služba určena: