Chci využít veřejný internet nebo počítače v knihovně

V knihovně jsou pro uživatele k dispozici počítače s připojením na internet:

• Počítače pro vyhledávání v katalogu jsou umístěny v přední části knihovny vedle multifunkční tiskárny a jsou volně přístupné bez hesla.
  • Počítače určené pro práci s internetem jsou umístěny v zadní části knihovny a ve studovně na galerii. Tyto počítače jsou přístupné pouze po přihlášení.

Pravidla pro používání počítačů a internetu

Heslo pro přístup k počítačům získají registrovaní uživatelé knihovny na základě předložení uživatelského průkazu obsluze knihovny, neregistrovaní uživatelé na základě vyplnění žádosti o přístup k internetu a předložení dokladu o totožnosti.

Po skončení práce na počítači je nutné se odhlásit a heslo vrátit personálu knihovny. Doporučujeme vám, abyste před odhlášením smazali všechny soukromé soubory, se kterými jste pracovali.

V případě, že má o využívání počítačů zájem více uživatelů, může personál knihovny omezit jednotlivým uživatelům dobu používání počítače.

Pravidla používání počítačů se řídí článkem X Knihovního řádu. Zejména je zákázáno měnit nastavení počítače, stahovat aplikace nebo nelegální obsah z internetu nebo prohlížet obsah, který je v rozporu se zákonem.

Vybavení počítačů

Na každém počítači je kromě webových prohlížečů a kancelářských programů (Microsoft Office a Libre Office) k dispozici také odečítač obrazovky NVDA s nekomerční hlasovou syntézou.

Zapůjčení Sluchátek a USB kabelů

U personálu knihovny si můžete půjčit sluchátka a USB kabely (mikro USB, mini USB, USB-C, pro iPhone).

• Pokud jste registrovaný uživatel, po předložení čtenářského průkazu vám sluchátka nebo kabel načteme do vašeho čtenářského konta jako běžnou knihovní výpůjčku a poté zase běžným způsobem vrátíme.
  • Neregistrovaným uživatelům zapůjčíme USB kabel po složení zálohy 100 Kč a sluchátka po složení zálohy 300 Kč. Po vrácení sluchátek nebo kabelu  vám zálohu v plné výši  vrátíme zpátky.

Cena:

Vratná záloha za půjčení: sluchátka 300 Kč, USB kabel 100 Kč