Služby

Komu jsou služby knihovny určeny

Knihovna Jabok poskytuje knihovní a informační  služby studentům a učitelům Jaboku, vítáni jsou však také všichni ostatní zájemci z řad odborné nebo široké veřejnosti. Podrobné informace o jednotlivých službách najdete v Přehledu služeb.

Výpůjčky, rezervace a vracení

Knihy, časopisy a další dokumenty z knihovního fondu lze využít k prezenční výpůjčce  v knihovně i bez registrace do knihovny.

Registrovaní čtenáři si mohou  dokumenty také půjčit domů. Mohou také rezervovat dokumenty, které jsou právě vypůjčené nebo si v online katalogu za poplatek objednat dokument, který je aktuálně k dispozici na regále a vyzvednout ho později. Pokud uživatel potřebuje dokument, který knihovna nemá ve svém fondu, může  požádat o meziknihovní výpůjčku.

Výpůjční lhůtu dokumentů si mohou čtenáři sami prodloužit. V době, kdy je knihovna  zavřená, mohou vrátit knihy do "knihoboxu" umístěného před knihovnou.

Knihovna nabízí také přístup k vybraným elektronickým informačním zdrojům.

Referenční a rešeršní služby

Uživatelé mohou využít poradenské služby, školení a za poplatek si objednat rešeršní služby.

Prostor a vybavení

V knihovně je Wi-Fi připojení, počítače s internetem a kancelářskými programy, tiskárna, kopírka a zařízení pro nabíjení mobilů nebo tabletů (s možností zapůjčení nabíjecího kabelu).

Kromě studijních a počítačových míst  je v knihovně také několik pohodlných odpočinkových míst nebo gymnastických míčů. K dispozici jsou teplé nápoje (káva, čaj), pro děti, které přijdou s rodiči, jsou k dispozici hračky. Příležitostně si uživatelé mohou prohlédnout výstavy, které se konají v prostorách knihovny.

Do knihovny bohužel není bezbariérový přístup, uživatelům se specifickými potřebami však po dohodě rádi zajistíme alternativní služby nebo doručení dokumentů. V případě potřeby nás prosím kontaktujte telefonicky nebo e-mailem.

Prodej

V knihovně je možné zakoupit vybrané knihy (zejména publikace vydané Jabokem) a  propagační předměty Jaboku (trička, tašky, bloky, propisky aj.).