Zeptejte se v knihovně

V rámci služby Zeptejte se v knihovně vám nabízíme možnost objednat se k individuální konzultaci, jak více a lépe využít zdroje a služby naší knihovny.

Konzultaci můžete využít například:

  • potřebujete-li poradit s vyhledávání informačních zdrojů pro svou seminární, ročníkovou nebo absolventskou práci v knihovním katalogu nebo v elektronických zdrojích;
  • když si nevíte rady s tím, jak citovat v odborném textu;
  • pokud chcete zjistit, jaké nástroje můžete použít pro vyhledávání informací;
  • máte-li nějakou jinou otázku, která souvisí s knihovními službami, vyhledáváním informací, studiem, psaním odborných prací apod.

Konzultace jsou určeny pro studenty Jaboku nebo registrované čtenáře knihovny. Probíhat mohou buď osobně v knihovně, nebo online v Zoomu.V případě zájmu je možné konzultaci využít i pro dvojici nebo menší skupinku (maximálně pěti osob).

Standardní doba konzultace je dvacet minut. Kvůli studentům kombinovaného studia jsme si pro konzultace vyhradili čas  vždy v úterý v době od 15 do 17 hodin, je však možné dohodnout se i na jiném čase (kromě svátků a prázdnin Jaboku). 

Konzultaci je nutné objednat nejpozději 2 dny před požadovaným termínem konzultace pomocí webového formuláře. Ve formuláři upřesníte, co chcete konzultovat a jaký čas Vám vyhovuje. My se Vám ozveme e-mailem nebo telefonicky a potvrdíme, že se můžete dostavit ve zvoleném termínu nebo se společně dohodneme na jiném čase, který vám bude vyhovovat. V případě, že jste si vybrali online konzultaci, vám také pošleme informace potřebné pro připojení ke schůzce v Zoomu.

 

Kdo může službu využívat: 

Typ služby: