Učíme se z příběhů (beletrie jako inspirace pro pomáhající profese)

Datum a čas: 

12. 3. 2024 0:00 - 18. 4. 2024 23:45

Místo konání: 

  • Knihovna Jabok

Typ: 

Pořadatel: 

Zveme Vás na výstavu Učíme se z příběhů, kterou si v naší knihovně můžete prohlédnout od 12. března do 18. dubna 2024 v provozní době.

Beletrie jako inspirace

Pokud se člověk s nějakým "odborným" tématem nebo problémem setká ve svém vlastním životě nebo si o něm přečte nějaký příběh, lépe mu porozumí a více si o něm zapamatuje. A protože i my víme, že učit se dá  i z beletrie, připravili jsme  ve spolupráci s našimi čtenáři výstavu „Učíme se z příběhů“. Výstava přináší informace o beletrii s přesahem do sociální práce, pedagogiky, interkulturní práce, psychologie, speciální pedagogiky a dalších témat, kterým se při svém studiu věnují studenti Jaboku nebo která se týkají pomáhajících profesí. Na výstavě najdete nejen knihy pro dospělé, ale také knihy pro děti nebo několik komiksů. Vystavené knihy si můžete půjčit  nebo rezervovat v Knihovně Jabok (výjimkou je jediná kniha, ale doufáme, že i tu časem získáme do fondu naší knihovny).

Seznam vystavených knih v knihovním katalogu.

Výstavu si nyní můžete prohlédnout na našem webu

Budeme pokračovat

Když jsme výstavu připravovali, zjistili jsme, že knih, které mohou rozšířit obzory pomáhajících pracovníků i těch, kdo se potýkají s nějakým problémem, je velké množství a že se všechny knihy do jedné výstavy rozhodně nevejdou. Takže je pravděpodobné, že časem budeme v tomto tématu pokračovat a navážeme Výstavou Učíme se z příběhů 2. Pokud se i Vy chcete podílet na budoucí výstavě, můžete nám své tipy na zajímavé napsat do formuláře.

Poděkování

  • Výstava vznikla ve spolupráci s našimi čtenáři. Svými tipy na „knihy s přesahem“ přispěli, Rozka Beránková, Eva Cerniňáková, Zdeňka Heřmánková, Alois Křišťan, Theodore Martini, Dana Mrákotová, Tereza Najbrtová, Hana Pazlarová,  Vojtěch Sivek,  Klára Strnadelová a další čtenáři, kteří si přáli zůstat v anonymitě. Všem jim děkujeme.
  • Poděkování za tipy na knihy patří také knihovnicím z českých a moravský knihoven, které vědí, že příběhy pomáhají a dají se využít k učení, zejména Ludmile Holbíkové z Masarykovy veřejné knihovny Vsetín, která s příběhy pracuje při svých besedách a dalších akcích, a Markétě Poživilové z Knihovny města Hradce Králové, která se podílí na projektu Příběhy pomáhají.
  • Náhledy obálek byly převzaty ze služby ObálkyKnih.cz.
  • Zdrojem anotací jsou stránky vydavatele dané knihy nebo Databázeknih.cz.
  • Z Databázeknih.cz byla převzata také některá hodnocení čtenářů.
  • Pro titulní obrázek byla použita fotografie od autora Congerdesign, která je dostupná ve službě Pixabay.
  • Ke generování bibliografických citací byl použit Souborný katalog České republiky.
  • QR kódy byly vytvořeny pomocí služby Website Planet – Generátor QR kódů zdarma.
  • Výstavu připravily jabocké knihovnice Eva Cerniňáková a Věra Matoušová za vydatné pomoci Dany Mrákotové.

Pozvánka na výstavu ke stažení (PDF, 600 kB)

Kontaktní osoba: 


Jak se k nám dostanete

Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická

Knihovna Jabok

Salmovská 8, 120 00 Praha 2
Budova B
(u hlavního vchodu zvoňte na zvonek označený "knihovna"; poté projděte průchodem a pokračujte přes dlážděný dvůr mírně doleva ke dveřím se stříškou). Knihovna se nachází v 1. patře.

telefon: +420 211 222 410
e-mail: knihovna@jabok.cz

Podrobné kontaktní informace