Chci najít absolventskou nebo bakalářskou práci

V knihovně Jabok najdete absolventské práce studentů Jaboku a bakalářské práce studentů oboru Pastorační a sociální  terapie Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy.

Kvalifikační (absolventské a bakalářské) práce  studentů  se půjčují pouze k prezenčnímu studiu v knihovně. Práce jsou  umístěny v přední části knihovny a jsou řazeny podle data přidání do knihovny. Proto, abyste konkrétní kvalifikační práci mohli v knihovně najít, musíte znát tzv. signaturu a podle ní pak vyhledat práci na příslušném regále. Signaturu najdete v online katalogu buď v seznamu výsledků u každé práce, nebo v detailním záznamu práce (signatury absolventských a bakalářských prací začínající písmeny ABP).

Dostupnost absolventských a bakalářských prací online

Většina kvalifikačních prací je  dostupná také online v elektronickém formátu:
Starší absolventské nebo bakalářské práce jsou zpřístupněny pouze výběrově. Novější absolventské práce studentů Jaboku jsou přístupné ze systému Theses, bakalářské práce studentů ETF z digitálního repozitáře kvalifikačních prací UK.

Pokud je práce dostupná v elektronickém formátu, v detailním záznamu v katalogu je uveden odkaz na plný text v sekci Dostupné elektronické zdroje (viz obrázek níže)

Informace o dostupnosti plného textu kvalifikační práce

Vyhledání absolventské nebo bakalářské práce v knihovním katalogu

Kvalifikační práce se zobrazují mezi výsledky běžného vyhledávání spolu s knihami, časopisy apod. Pokud chcete vyhledat pouze kvalifikační práce, můžete zadat do vyhledávacího pole katalogu kromě hledaného termínu také termín absolventská práce nebo bakalářská práce.

Seznam absolventských a bakalářských prací

Pro vyhledání můžete využít předpřipravený seznam všech kvalifikačních prací pomocí odkazu Kvalifikační práce studentů na úvodní stránce katalogu (viz obrázek níže).

Odkaz na kvalifikační práce v rychlém hledání podle typu dokumentu

Zúžení dotazu pomocí tzv. řezů

Pokud potřebujete vyhledat kvalifikační práci na konkrétní téma, můžete ve výsledcích vyhledávání použít zúžení dotazu pomocí tzv. řezů tj. podle klíčových slov (termínů) automaticky vybraných z vyhledaných výsledků. Tyto termíny se nacházejí v levém sloupci vedle výsledků vyhledávání. Vyhledané výsledky můžete zúžit  například podle autora, tématu, žánru aj. Pokud chcete pro daný typ klíčového slova zobrazit více než pět termínů, klikněte na tlačítko "Více" (viz obrázek níže).

Zúžení dotazu pomocí nabídky v klíčových slov

Zúžení dotazu zadáním upřesňujícího termínu

Pro zúžení výsledků vyhledávání  můžete také využít zpřesnění dotazu pomocí zadání termínu do vyhledávacího pole.  Klikněte na odkaz Zpřesnit mé původní vyhledávání (viz obrázek níže) a poté doplňte do vyhledávacího pole termín nebo termíny, které hledáte.

Vyhledání kvalifikační práce v katalogu