Výsledky hlasování o nejlepší fotografii výstavy Cestou necestou 2022

Celkem bylo v anketě čtenářů Knihovny Jabok o nejlepší fotografii výstavy Cestou necestou 2022 odevzdáno 124 hlasů pro 48 vystavených fotografií (z celkových 60). Návštěvníky knihovny oslovil každý vystavující - nestalo se, že by některý autor nedostal v anketě hlasy pro alespoň jednu ze svých fotografií. Anežka Marie Dovolilová, Petra Hořejšová a Magdalena Jansová dokonce dostaly v anketě hlasy pro všechny své vystavené fotografie.

Cenu za nejlepší fotografii výstavy Cestou necestou 2022 (kterou byl v letošním roce košík dobrot), získala fotografie Petry Hořejšové s názvem Cesta Za světlem. Stejný počet hlasů získala také fotografie Evy Cerniňákové  Před Plotem.

Na druhém místě se umístila fotografie Martina Lukaštíka Strážce.

Třetí místo obsadilo se stejným počtem hlasů celkem pět fotografií (v abecedním pořadí podle autora):

• Anežka Marie Dovolilová: Letní ráno
  • Anežka Marie Dovolilová: Vzpomínání na Jabok
  • Alois Křišťan: Na konci tunelu
  • Jiří Ort: Zamyšlený čas
  • Filip Wellemín: Volavka na číhané

Tyto, i všechny další fotografie, které v anketě dostaly alespoň jeden hlas, si můžete prohlédnout buď ve fotogalerii na našem webu nebo ve videu, které jsme připravili pro slavnostní vyhlášení vítězné fotografie během Vánoční hvězdy Jaboku 14. prosince 2022.

Petra Hořejšová - Cesta za světlem

Lesní cesta, napravo od ní je něco jako hraniční kámen, skrze stromy probleskují intenzivní paprsky slunce

Eva Cerniňáková - Před plotem

Na schody vedoucí nahoru vrhá stín laťkový plot a vytváří na schodech cik cak vedoucí čáry