Už nestuduji na Jaboku, ale chci dál využívat knihovnu

Knihovnu můžete dále využívat i v případě, že jste již ukončili studium nebo pracovní poměr na Jaboku. Knihovna Jabok je veřejnou knihovnou a slouží nejen  studentům a pedagogům Jaboku, ale i odborné nebo široké veřejnosti.

Prodloužení registrace

Abyste knihovnu mohli dále využívat, si musíte si obnovit registraci jako externí čtenář. Postup při obnovení registrace je stejný jako v době studia: Je nutné dostavit se osobně do knihovny, předložit doklad totožnosti a zkontrolovat údaje uložené ve Vašem čtenářském kontě. Rozdíl je však v tom, že registrace externích čtenářů je zpoplatněná (viz níže) a nekončí vždy 31. srpna, ale trvá 12 měsíců ode dne jejího uskutečnění nebo prodloužení. Prodloužit registraci jako externí čtenář můžete nejdříve měsíc před skončením stávající registrace  a nejpozději do roka po jejím skončení. Pokud si registraci neobnovíte do jednoho roku, bude vaše čtenářské konto smazáno a pokud byste knihovnu chtěl(a) poté využívat, musel(a) byste se zaregistrovat jako nový čtenář/čtenářka.

Registrační poplatky

Registrační poplatek na 12 měsíců je 50 Kč. Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P za registraci  neplatí (i oni si však registraci musí vždy po 12 měsících obnovit).

Čtenářský průkaz

V knihovně nadále můžete využívat stejný čtenářský průkaz, který jste využívali v době studia. Pokud však chcete čtenářský průkaz změnit, například chcete místo čtenářského průkazu  vydaného knihovnou používat čipovou kartu, kterou už vlastníte (Lítačku, In Kartu, ISIC apod.), přineste si tuto kartu s sebou a nahlaste požadavek na změnu během registrace. Více informací o využívání čipových karet najdete v obecném návodu na obnovu registrace a  v  knihovním řádu.

Výpůjčky, prodlužování a rezervace po skončení platnosti registrace

Skončení platnosti registrace nemá vliv výpůjční lhůtu. To znamená, že pokud už máte půjčené knihy, termín vrácení se skončením platnosti registrace nemění (ani když připadá na termín po skončení platnosti registrace). Dokud však není registrace obnovena, nelze si půjčovat knihy ani prodlužovat výpůjčky nebo vyřizovat rezervace a objednávky. Podrobnosti najdete v obecném návodu na obnovu registrace.
.

Cena: