Chci si svázat seminární nebo absolventskou práci

Pokud si chcete svázat svoji ročníkovou nebo absolventskou práci (případně nebo jiný dokument), máte nyní v Knihovně Jabok možnost využít samoobslužnou tepelnou vazbu dokumentů (tzv. termovazbu). Za možnost svázání dokumentu zaplatíte 10 Kč, v ceně této služby jsou však zahrnuty desky, do kterých dokument svážete a které vám poskytneme přímo v knihovně.

Pokud máte o svázání dokumentů zájem, požádejte personál knihovny o zapůjčení vázacího přístroje. Postup při vazbě je velmi jednoduchý, takže vazbu zvládne opravdu každý, spolu s přístrojem vám navíc půjčíme názorný návod, jak postupovat.

Ještě než začnete dokument vázat, musíte vybrat vhodné desky, do kterých dokument svážete. Při výběru desek byste měli mít dokument již vytištěný (v případě potřeby si jej můžete  vytisknout přímo v knihovně). Výběr desek se řídí počtem listů, podle kterého se pak zvolí příhodná tloušťka desek. V případě, že si nejste jistí, vybírejte spíše desky, které jsou určeny pro větší počet listů (pokud zvolíte příliš tenké desky, listy se nemusí dobře svázat a mohou vypadávat). S výběrem vhodných desek vám personál knihovny rád pomůže.

Upozorňujeme, že tepelná vazba je vhodná spíše pro méně rozsáhlé dokumenty, např. do 60 listů. Je sice možné svázat i větší počet listů, ale může se stát, že v takovém případě nemusí být vazba dokumentu dostatečně pevná.

Návod k obsluze přístroje ke stažení (PDF, 137 kB)

vazba.png

Cena:

10 Kč, v ceně jsou desky pro vazbu.