Odborné databáze s licencovaným přístupem

Taylor & Francis e-books (výběr titulů)

Na platformě Taylor & Francis eBooks jsou nabízeny knihy nakladatelství Routledge, Taylor & Francis a dalších. Z počítačů Jaboku je přístupný výběr 20 knih z oblasti sociální práce, pedagogiky, etiky, spirituality a dalších souvisejících oborů.

Jazyk obsahu: Angličtina
Výběr titulů na základě licence je dostupný pouze z počítačů Jaboku.

Gale Virtual Rererence Library (výběr titulů)

Soubor anglických elektronických encyklopedií s podrobně zpracovanými hesly a propracovanými možnostmi vyhledávání, poslechu textů a nástroji pro práci s textem. Encyklopedie pokrývají oblast pedagogiky, filosofie, teologie a religionistiky. Rozhraní je v češtině. Knihy jsou dostupné pouze z počítačů Jaboku. Seznam dostupných titulů

Jazyk obsahu: Angličtina
Dostupné pouze z počítačové sítě Jaboku

EBSCO eKnihy

Vstup do databáze:

Výběr odborných  e-knih, převážně v češtině.  Knihy jsou dostupné budť z rozhraní EBSCOhost nebo prostřednictvím knihovního katalogu.

Nápověda k práci s e-knihami:

Jazyk obsahu: Angličtina, Čeština, Více různých jazyků
Dostupné pouze z počítačů Jaboku.

Další informační zdroje

Volně dostupné informační zdroje najdete  v sekci "Odkazy"

Registrovaným čtenářům Národní knihovny ČR doporučujeme volně dostupné i placené databáze Národní knihovny (po přihlášení je možné využívat databáze z jakéhokoliv počítače nebo mobilního zařízení).