Jak pracovat s katalogem

V katalogu zjistíte, které knihy, časopisy nebo jiné typy dokumentů jsou v knihovně dostupné, kde je v knihovně najdete, zda je aktuálně možné je vypůjčit apod.

Vyhledávat můžete např. podle názvů, autorů nebo témat nebo můžete dokumenty procházet podle názvů, autorů nebo umístění na regále. Vyhledané dokumenty můžete využít  k prezenčnímu studiu v knihovně nebo si je  půjčit domů, můžete si je objednat pro pozdější výpůjčku nebo rezervovat, uložit do svého seznamu aj. Najdete zde také seznamy dostupné studijní literatury k jednotlivým předmětům. V katalogu můžete také spravovat své čtenářské konto. Katalog je přizpůsoben tomu, abyste ho mohli pohodlně využívat nejen na počítači, ale také na vašem mobilním zařízení.

Katalog najdete na adrese http://knihovna.jabok.cuni.cz. Pro vstup do katalogu můžete využít také odkaz Katalog v menu webu (na počítači na žluté liště, na mobilním zařízení v rozbalovacím menu). Můžete také zadat svůj dotaz přímo do vyhledávacího pole na úvodní stránce webu v sekci Rychlé hledání v katalogu.

Přihlášení do katalogu

Bez přihlášení můžete v katalogu vyhledávat informace o dostupných knihách, časopisech a dalších typech dokumentů.

Pokud se přihlásíte do svého čtenářského konta, ve výsledcích vyhledávání se zobrazí informace o tom, jestli jste některou knihu měl(a) již dříve půjčenou. Navíc si můžete sami prodlužovat výpůjčky, rezervovat knihy, zakládat seznamy knih a sdílet je s ostatními apod.

Přístupové údaje pro přihlášení do čtenářského konta obdržíte při registraci do knihovny. Heslo si po prvním přihlášení musíte změnit. Můžete si také změnit přihlašovací jméno. Studenti Jaboku mohou pro přihlášení do čtenářského konta používat také číslo učo, které používají ve Studijním informačním systému.

Historie výpůjček

Pokud chcete vědět, co jste si dříve půjčili, je potřeba, abyste si ve svém čtenářském kontě  aktivovali ukládání historie výpůjček a rezervací (kvůli vašemu soukromí a ochraně osobních údajů se historie výpůjček a rezervací standardně neukládá).

Nápověda ke katalogu

Nevíte si rady? Na horní liště menu katalogu (na mobilním zařízení ve spodní části katalogu) se zobrazuje odkaz Nápověda, který vás zavede na webový portál s nápovědou ke katalogu. Odkazy na základní témata nápovědy najdete také na této stránce.

A nezapomeňte, že vždy můžete požádat o pomoc nebo o radu personál knihovny.

Nápověda k vyhledávání 

Nápověda ke správě čtenářského konta

Nápověda k seznamům knih