Knihovna je zavřená, ale přesto funguje

V době uzavření knihovny během mimořádných opatření můžete využívat služby, které nevyžadují osobní návštěvu knihovny.

Půjčování, vracení a rezervace

V souvislosti se vzniklou situací dočasně nabízíme možnost objednávat doručení knih poštou. Při využití této služby zaplatíte náklady na poštovné a balné, po dobu trvání nouzového stavu však NEBUDE vybírán standardní  poplatek 10 Kč za každou objednanou knihu.

Pokud požadovanou literaturu nenajdete v naší knihovně, lze také zadávat požadavky na výpůjčky knih z jiných knihoven (které bude Knihovna Jabok vyřizovat v závislosti na možnostech knihoven, od kterých budou výpůjčky požadovány).

Vypůjčené knihy můžete vracet i v době uzavření knihovny a to buď do knihoboxu, anebo je můžete zasílat poštou.

Rezervované knihy Vám odložíme až do doby, kdy bude knihovna opět fungovat v běžném provozu, nebo Vám je na požádání pošleme poštou za cenu poštovného a balného.

Výpůjční lhůty

Všechny výpůjčky s datem vrácení, které připadá na dobu uzavření během stavu nouze, tj. od 13. března do 31. května 2020, byly prodlouženy do 2. června  2020. Doufáme, že v té době již bude možný běžný provoz knihovny, ale v případě, že by tomu tak nebylo, budeme výpůjčky dále prodlužovat.
 
Pozor! Prodloužení se netýká výpůjček, u kterých uplynula výpůjční lhůta před 13. březnem 2020. Po dobu uzavření knihovny však nebude narůstat zpozdné. 
Pokud máte ve svém kontě knihy s uplynulou výpůjční lhůtou, je čtenářské konto blokováno a nelze zadávat objednávky ani půjčovat další knihy. Během trvání mimořádných opatření vám však nabízíme možnost uhradit zpozdné bezhotovostním platební převodem. Po připsání platby do  vašeho čtenářského konta vám výpůjčky prodloužíme a budete moci využívat dostupné knihovní služby.

Elektronické zdroje

Využívat můžete také volně dostupné elektronické knihy  elektronické verze časopisů, které najdete v katalogu knihovny nebo odkazy na odborné informační zdroje, zejména zdroje dostupné v rámci otevřeného přístupu. Doporučujeme také využít webového průvodce  #KnihovnyPROTIviru, který je součástí portálu Knihovny.cz a byl vytvořen  právě pro dobu uzavření knihoven kvůli stavu nouze jako nástroj, který vám může usnadnit hledáni i výběr elektronických zdrojů. Využívat můžete také publikace výukového programu Varianty Člověka v tísni, nebo anglická výuková videa věnovaná problematice sociální psychologie (u kterých si navíc zajímavou a příjemnou formou zopakujete angličtinu).

Rešerše a konzultace

Knihovna bude také poskytovat e-mailové nebo telefonické poradenské služby.  Pokud potřebujete podrobnější konzultaci (např. k citování literatury apod.), je možné dohodnout si e-mailem nebo telefonicky online schůzku.

Využívat lze také  rešeršní služby.

Prodloužení registrace / registrace nových čtenářů

Čtenářům, kterým končí registrace do knihovny od 13. března do 31. května 2020, jsme automaticky prodloužili registraci do 30. června 2020

Studenti / učitelé Jaboku nebo Pastorační a sociální práce na ETF UK, kteří nejsou registrovanými čtenáři knihovny, ale chtějí začít využívat služby knihovny, mohou požádat o dočasnou registraci. Dočasná registrace je platná do 30. června 2020. Poté je k využívání knihovních služeb nutná standardní registrace. Z technických důvodů není během uzavření knihovny možné registrovat nové  čtenáře, kteří nejsou studenty nebo pedagogy Jaboku nebo PSP ETF UK. 

Další informace

Návod, jak si objednat doručení knih poštou,

Informace o koronaviru z ověřených zdrojů

Služby Knihovny Jabok

V případě jakýchkoliv dotazů nebo problémů nás prosím kontaktujte.

 

Videonávod: Jak si objednat knihy a jejich doručení poštou