Služby během uzavření knihovny kvůli nouzovému stavu (březen 2020)

Půjčování, vracení a rezervace

Do konce školního roku 2019/20 nabízíme možnost objednávat doručení knih poštou. Při využití této služby zaplatíte náklady na poštovné a balné, ale  NEBUDE vybírán standardní  poplatek 10 Kč za každou objednanou knihu. Zrušení poplatku se vztahuje také na knihy, které si předem objednáte v knihovním katalogu a vyzvednete si je osobně.

Pokud požadovanou literaturu nenajdete v naší knihovně, lze také zadávat požadavky na výpůjčky knih z jiných knihoven (které bude Knihovna Jabok vyřizovat v závislosti na možnostech knihoven, od kterých budou výpůjčky požadovány).

Vypůjčené knihy můžete vracet i v době uzavření knihovny a to buď vrátit do knihoboxu, anebo je můžete zasílat poštou.

Pokud chcete, abychom Vám poštou zaslali rezervované knihy, prosím, napište nám poté, co Vám přijde informace o splnění rezervace a požádejte o jejich zaslání. Pošleme Vám je  za cenu poštovného a balného.

Výpůjční lhůty

Všechny výpůjčky s datem vrácení, které připadly na dobu uzavření knihovny od 13. března 2020, byly prodlouženy do 2. června  2020
 
Pozor! Prodloužení se netýká výpůjček, u kterých uplynula výpůjční lhůta před 13. březnem 2020. Po dobu uzavření knihovny však nenarůstalo zpozdné. 
Pokud máte ve svém kontě knihy s uplynulou výpůjční lhůtou, je čtenářské konto blokováno a nelze zadávat objednávky ani půjčovat další knihy. Po dobu omezeného provozu knihovny do konce školního roku vám  však nabízíme možnost uhradit zpozdné bezhotovostním platebním převodem. Po připsání platby do  vašeho čtenářského konta vám výpůjčky prodloužíme a budete moci využívat dostupné knihovní služby.

Elektronické zdroje

Využívat můžete také volně dostupné elektronické knihy  elektronické verze časopisů, které najdete v katalogu knihovny nebo odkazy na odborné informační zdroje, zejména zdroje dostupné v rámci otevřeného přístupu. Doporučujeme také využít webového průvodce  #KnihovnyPROTIviru, který je součástí portálu Knihovny.cz a byl vytvořen  právě pro dobu uzavření knihoven kvůli stavu nouze jako nástroj, který vám může usnadnit hledáni i výběr elektronických zdrojů. Využívat můžete také publikace výukového programu Varianty Člověka v tísni, nebo anglická výuková videa věnovaná problematice sociální psychologie (u kterých si navíc zajímavou a příjemnou formou zopakujete angličtinu).

Rešerše a konzultace

Knihovna poskytuje  e-mailové nebo telefonické poradenské služby.  Pokud potřebujete podrobnější konzultaci (např. k citování literatury apod.), je možné dohodnout si e-mailem nebo telefonicky online schůzku.

Využívat lze také  rešeršní služby.

Prodloužení platnosti registrace do knihovny

Čtenářům, kterým připadl konce platnosti registrace na období od 13. března do  29. června 2020, jsme automaticky prodloužili registraci do 30. června 2020.

Další informace

Návod, jak si objednat doručení knih poštou,

Informace o koronaviru z ověřených zdrojů

Služby Knihovny Jabok

Máte-li dotaz nebo problém, prosíme, kontaktujte nás.

 

Videonávod: Jak si objednat knihy a jejich doručení poštou