Služby, které nevyžadují osobní návštěvu knihovny

Půjčování, vracení a rezervace

Pokud se nemůžete dostavit do knihovny, můžete si v knihovním katalogu objednat knihy, které potřebujete, a požádat o zaslání objednaných knih poštou nebo na pobočku Zásilkovny. Při využití této služby zaplatíte poplatek za objednání knihy dostupné na regále 10 Kč za knihu (poplatek za objednání se neplatí, pokud je knihovna uzavřena kvůli mimořádným opatřením) a uhradíte náklady za poštovné a balné.

Pokud požadovanou literaturu nenajdete v naší knihovně, lze také zadávat požadavky na výpůjčky knih z jiných knihoven.

Vracení knih

V době uzavření knihovny můžete vrátit knihy do knihoboxu. Pokud se do knihovny nedostanete, můžete  vrátit knihy poštou.

Prodloužení výpůjční lhůty

Prodloužit výpůjčky můžete před uplynutím výpůjční lhůty ve svém čtenářském kontě. Můžete také napsat e-mail na adresu knihovna@jabok.cz nebo nám zatelefonovat (tel. 211 222 410) a my vám výpůjčky prodloužíme.

Elektronické zdroje

Z domova můžete využívat

Informační vzdělávání a výukové materiály

Pokud se potřebujete něco dozvědět o vyhledávání informací, citování zdrojů, plagiátorství apod., můžete využít informace v sekci Rady a návody

V části Co dělat, když potřebuji... najdtete například informace o vyhledávání knih a dalších informačních zdrojů nebo o bibliografických citacích a citování literatury.

V části E-learning a výuková videa najdete e-learningové nebo MOOC kurzy věnované vyhledávání informací,citování a práci s volně dostupným softwarem Zotero, který slouží ke správě citací a a vkládání citací do textu v textových editorech MS Word nebo LibreOffice. Dále jsou zde k dispozici videonávody k některým službám nebo softwarům a výuková videa.

Rešerše, konzultace

Knihovna poskytuje  e-mailové nebo telefonické poradenské služby.  Pokud potřebujete podrobnější konzultaci (např. k citování literatury apod.), je možné dohodnout si e-mailem nebo telefonicky online schůzku.

Využívat lze také  rešeršní služby.

Bezhotovostní platby

Pokud potřebujete zaplatit zpozdné nebo jiný poplatek ve svém čtenářském kontě, můžete využít bezhotovostní platební převod. Informace potřebné pro platbu najdete ve svém čtenářském kontě.

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli heslo pro přihlášení do čtenářského konta, můžete si v katalogu sami obnovit, viz informace k obnovení hesla.